Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Newcastle Junior CA - January Carnival - Ron Arendts Memorial Shield
Round GF1 - Thu 9 Jan 2020 (9:00AM)
Newcastle Chairman's XIdefNorth West Sydney
Venue: Smith Park (Oval 3)Match ID: 3402290
Umpires: Umpire1: Eric Kneller  
Scorers:  Not specified
Standing, Elliot
Gulati, Garvish
Pratt, Fraser
White, Thomas
Parkinson, Will
Hughes, Jack
Werbowyj, Tom
Drew, Charlie C
Halligan, Ned
Ryan, Jett
Beckett, Thijs
Fothergill, Ollie
 
Coach:  Beckett, Daniel P
 
Lamba, Samit
Phabmixay, Tyler
Singh, Arjun
Patel, Neh
Panchal, Aarav
SINGH, RAJ
Vinayak, Akshaj
Kalra, Guneet
Garg, Gunisha
Napolitano, Leo
Sinha, Aryan
Gill, Sian
Santhanakrishnan, Haridarnesh
 
Coach:  Lamba, Amit
Lismore & District Junior Cricket Association - Lismore Under 12 Carnival
Round PF - Fri 10 Jan 2020 (9:30AM)
Tamworth C.A.def byNorth West Sydney
Venue: Queen Elizabeth Park (Oval 2 - Turf)Match ID: 3393875
Umpires: Umpire1: RAYMOND FRASER  
Scorers:  Not specified
Haling, Henry
Panton, Fletcher
Hamilton, Harrison
Jones, Riley
McMaster, Archie
O'Hehir, Henry
Green, Nicholas
SINGLE, COBY
Holmes, Thomas W
Barbara, Dominic
Hill, Charles
Griffiths, Liam
 
DUNCUM, Riley
Kalsi, Amitoj S
Kenyon, Lincoln Brock
Patel, Dhairya
Patel, Prince
Pushparajah, Asvin
Shivakumar, Aditya
Sira, Sumair
Tiwari, Aditya
Vivarjitha, Mithunan
Wannigama, Yoshan
Western NSW Junior Cricket Carnivals - Under 13 Western NSW Carnival
Round 4 - Thu 9 Jan 2020 (9:00AM)
North West Sydneydef byOrange
Venue: Dr Ross Memorial Recreation GroundMatch ID: 3397854
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Shanmuganathan, Keshon
George, Reuben (+)
Elango, Sudharsan (c)
Moeser, Ben
Sreeram, Isaac
Kolla, Ankith
Brar, Daman (+)
Sahni, Vedic
Bielby, Thomas
selems, lachlan
KAMBOJ, Ajitesh
Saini, Eklavya
 
Coach:  Krishnan, Elango M
 
Jarick, Oliver
Mulhall, Seth
Cornish, William
Brazier, Harry
Heath, Robert
Owens, Zac
Brincat, Oliver
Hamling, Mortimer (+)
Griffith, Hayden
Lee, Nate
Conolly, Jack
RICHARDS, Max (c)
 
Coach:  Brincat, Daniel
IDCA/Presidents Rep - Under 11 Colin Cooper Cup Division 2
Round 4 - Sun 2 Feb 2020 (10:00AM)
NWS HurricanesvManly Warringah
Venue: Nemesia St ParkMatch ID: 3390105
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Walker, Thomas
Gatehouse, Claude
Schneidereit, Freddie
Thornley, Nicholas
Gray, Sean
Rulli, Rocco
Matheson, Harvey
Graham, William
Cruickshank, Lewis
********
Pallant, James
Ling, Hayden
 
Coach:  Jackson, John
Sydney Shires Competition - First Grade
Round 11 - Sat 1 Feb 2020 (12:15PM), Sat 8 Feb 2020 (12:15PM)
North West SydneyvWarringah
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Ul-Haq, Ahsan
Daniels, Alex N (c)
Shamim, Humzah
Rice-Lowe, Cade A
Kuchey, Ekhpelwak
Hansen, Jack
Cleasby, Shaun
Grady, Kieran
Tanveer, Ammar (+)
Douglas, Michael I
 
Coach:  Watterson, John
Scorer:  Cleasby, Michael
 
Team not available
Sydney Metropolitan Competition - Metropolitan Cup
Round 13 - Sun 2 Feb 2020 (12:15PM), Sun 9 Feb 2020 (12:15PM)
North West SydneyvSydney University
Venue: Kanebridge OvalMatch ID: 3249645
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Sydney Shires Competition - Second Grade
Round 11 - Sat 1 Feb 2020 (12:15PM), Sat 8 Feb 2020 (12:15PM)
WarringahvNorth West Sydney
Venue: Weldon OvalMatch ID: 3170846
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Newcastle Junior CA - January Carnival - Graeme Malcolm Shield
Round GF1 - Thu 23 Jan 2020 (8:30AM)
Northern Inland Cricket CouncildefNWS Hurricanes
Venue: Lugar Park ()Match ID: 3406573
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
McCormack, Peter
Herden, Mitchell T
King, Aidan J
Blackburn, Joel
Hedges, Jack M
Montgomery, Luke
Manchee, Angus (+)
Brotherson, Sebastian
Guest, Rohan
Harris, Angus
Grieve, Brayden
Stewart, Cameron
Campbell, Ryan (c)
 
Bensemann, Jack (+)
Wright, Joshua (+)
Sivakumar, Nimal
Rangineni, Rohan
Shankar, Arishan
Morgan-Crofts, Tyler Jon
Kimber, Benjamin
Kolic, Thomas
Tharmanesan, Avilash
Goyal, Abhishek
BASSI, Parth
Shivkumar, Avneesh
Ravishankar, Sandeep
 
Coach:  Bensemann, Matthew
Team Manager:  Wright, Cheryl
Scorer:  Wright, Cheryl
Sydney Shires Competition - Third Grade
Round 11 - Sat 1 Feb 2020 (12:15PM), Sat 8 Feb 2020 (12:15PM)
North West SydneyvWarringah
Venue: Charles McLaughlin ReserveMatch ID: 3171193
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
IDCA/Presidents Rep - Under 12 Alfred James Cup
Round 3 - Sun 15 Dec 2019 (10:00AM)
NWS Hurricanesdef byHornsby
Venue: Nemesia St ParkMatch ID: 3390368
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Wannigama, Yoshan
Desai, Rahul (+)
Pushparajah, Asvin
Patel, Prince
Parsons, Daniel
DUNCUM, Riley (c)
SINGH, Samarpal
Vivarjitha, Mithunan
Kenyon, Lincoln Brock (+)
Kalsi, Amitoj S
Sira, Sumair
Pasricha, Bhav
Farook, Irfan
 
Coach:  Venkatesh, Anmol
Team Manager:  Duncum, Nerida
Scorer:  DESAI, Parashar
 
Adams, Nathan
Attard, Jett
Darji, Shrey
Krishna Kumar, Akshay
Polwaththe, Yasith
Clark, Auden
Walawage, Rashmintha
Batish, Naman (c)
Ekanayake, Akith
Marsden, Bronson
Fieldus, Joel
IDCA/Presidents Rep - Under 13 IDCA
Round 3 - Sun 15 Dec 2019 (10:00AM)
HornsbydefNWS Hurricanes
Venue: North Turramurra Recreation AreaMatch ID: 3390382
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
McLennan, Owen
Lees, Declan
Mahajan, Anshuman (c)
Raman, Vishnu
Parkinson, Jack B
Boccanfuso, Alexander
Navare, Ishaan Y
Sinha, Shikhar
Ramachandran, Siddharth (+)
Prasad, Satvik
Devaney, Harrison
Galapathy, Hiran
Rawat, Deeptanshu
Mistry, Shakeel
 
Coach:  Rawat, Varindar
Team Manager:  Swaminathan, Raman
 
Dhami, Devansh Singh
Shanmuganathan, Keshon
George, Reuben
Elango, Sudharsan (+)
Moeser, Ben (+)
Sreeram, Isaac
Kolla, Ankith
Brar, Daman
Sahni, Vedic
Bielby, Thomas
selems, lachlan
KAMBOJ, Ajitesh
Saini, Eklavya
Sydney Shires Competition - Fourth Grade
Round 11 - Sat 1 Feb 2020 (12:30PM), Sat 8 Feb 2020 (12:30PM)
WarringahvNorth West Sydney
Venue: Frank Gray OvalMatch ID: 3171290
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
IDCA/Presidents Rep - Under 14 Anthony Neale Cup
Round 4 - Sun 2 Feb 2020 (10:00AM)
North ShorevNWS Hurricanes
Venue: Hassell Park ()Match ID: 3390414
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Bensemann, Jack
Sivakumar, Nimal
Rangineni, Rohan
Shankar, Arishan
Morgan-Crofts, Tyler Jon
Kimber, Benjamin
Kolic, Thomas
Tharmanesan, Avilash
Goyal, Abhishek
Shivkumar, Avneesh
Ravishankar, Sandeep
BASSI, Parth
Wright, Joshua
 
Coach:  Bensemann, Matthew
Team Manager:  Wright, Cheryl
Scorer:  Wright, Cheryl
Sydney Shires Competition - Fifth Grade
Round 17 - Sun 2 Feb 2020 (12:15PM)
North West SydneyvLindfield
Venue: Castlewood OvalMatch ID: 3376749
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Hepner, Jeremy
Goodwin, Ben
Diwan, Madhav
Irlam, Ryan
Prashant, Gharge
Newman, Jay
Nikam, Deven
Thompson, Bryn
Jamieson, Harry
Hough, Greg (c)
O'Farrell, Oscar (+)
IDCA/Presidents Rep - Under 15 IDCA
Round 4 - Sun 2 Feb 2020 (10:00AM)
NWS HurricanesvNorth Shore
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Sydney Shires Competition - Frank Gray Shield
Round 7 - Sun 2 Feb 2020 (10:00AM)
Balmain South SydneyvNorth West Sydney
Venue: Alan Davidson OvalMatch ID: 3172972
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
IDCA/Presidents Rep - Under 16 Andrew Blamey Cup
Round 4 - Sun 2 Feb 2020 (10:00AM)
MaitlandvNWS Hurricanes
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available