Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
First Grade 13 29 Feb 20
7 Mar 20
North West Sydney
1/23  
drew Strathfield
253 P Donovan 109 T Gupta 67 AM Donovan 28  MI Douglas 7/48 H Ul-Haq 2/49
Bruce Purser Reserve (Kanebridge Oval) 
Second Grade 13 29 Feb 20
7 Mar 20
Strathfield
117 Z Nizama 38*  AS Wagner 6/17 L Palaster 2/25 J KOKINOGOULIS 2/30
and 89 S Baba 35  AS Wagner 5/19 L Palaster 4/40
def by North West Sydney
9/218(dec) N Highfield 52 AG Smith 44 J Eades 25  S Baba 3/33 R Kumar 3/54 SJ Reynolds 2/13
Airey Park 
Third Grade SF 21 Mar 20
22 Mar 20
Strathfield
drew North West Sydney
Airey Park 
Fourth Grade 13 29 Feb 20
7 Mar 20
Strathfield
9/149 L Bennetts- Inkster 42 A Nahar 29  K Pathirana 3/17 A Kishore 2/18 J du Plessis 2/28
def North West Sydney
148 J du Plessis 57 L PIYASIRI 25  S Singh 4/28 S Sukhiani 3/29
Bark Huts Reserve 
Frank Gray Shield SF 9 Feb 20 Lindfield
drew North West Sydney
Lindfield Oval 
Metropolitan Cup 15 29 Feb 20
7 Mar 20
UNSW
9/183(dec) DH Siu 88 PR Parmar 26  P Dodd 3/68 T Kropman 2/12
and 0/30  
def North West Sydney
137 P Taylor 38 T Randell 29  K Agrawal 4/25 N Balaguruswamy 2/24 C Motalla 2/28
and 73  DH Siu 3/1 K Agrawal 3/26 PR Parmar 2/15 C Motalla 2/17
Alexandria Park 
Fifth Grade 22 8 Mar 20 North West Sydney
drew Strathfield
Bruce Purser Reserve (Kanebridge Oval) 
Under 11 Colin Cooper Cup Division 2 8 23 Feb 20 Manly Warringah
5/77 T Walker 28*  A Dowd-McDonald 2/13
def NWS Hurricanes
72 (11 wickets) N Patel 28  C Rosenkowitz 3/3 F Schneidereit 2/6
Collaroy Plateau 
Under 12 Alfred James Cup 7 23 Feb 20 NWS Hurricanes
90 B Pasricha 28*  W Kennedy 3/8 I Baker 2/17
def by Parramatta
7/134(cc) A Tiwari 36  Y Wannigama 2/6 S SINGH 2/16 S Sira 2/22
Roberta St Park 
Under 13 IDCA 7 23 Feb 20 Parramatta
6/167(cc) S Thadani 52*  I Sreeram 2/10
def NWS Hurricanes
9/108(cc) E Saini 28  A Madra 3/18 AC Johnpillai 2/5 H Abeni 2/14
Harold Read Park 
Under 14 Anthony Neale Cup 8 23 Feb 20 Parramatta
5/61  A Tharmanesan 2/5 J Wright 2/12
def NWS Hurricanes
6/59(cc)  T Macdonald 2/11
Binalong Park (Oval 1) 
Under 15 IDCA 8 23 Feb 20 Maitland
7/163(cc) J Hancock 62 P Stewart 39 E Cook 27  
def NWS Hurricanes
4/102  
Montview Oval (West Oval) 
Under 16 Andrew Blamey Cup SF 23 Feb 20 Newcastle
2/138 R Birks 38 W Anson 37* EJ Smith 35  
def NWS Hurricanes
9/137(cc)  T Hudson 3/12
Wallsend Park (Oval 2) 
Lismore Under 12 Carnival PF 10 Jan 20 Tamworth C.A.
102  D Patel 2/4 L Kenyon 2/13
def by North West Sydney
4/145(cc) S Sira 33* P Patel 30* Y Wannigama 28  
Queen Elizabeth Park (Oval 2 - Turf) 
Under 13 Western NSW Carnival 4 9 Jan 20 North West Sydney
90  N Lee 3/18 Z Owens 2/10 R Heath 2/15
def by Orange
7/92 M RICHARDS 25*  A KAMBOJ 3/9 B Moeser 3/17
Dr Ross Memorial Recreation Ground 
Ron Arendts Memorial Shield GF1 9 Jan 20 Newcastle Chairman's XI
8/101(cc) O Fothergill 26*  
def North West Sydney
9/81(cc)  CC Drew 3/7 F Pratt 2/7 J Ryan 2/16
Smith Park (Oval 3) 
Graeme Malcolm Shield GF1 23 Jan 20 Northern Inland Cricket Council
5/106(cc) R Campbell 26* MT Herden 25*  T Kolic 2/21
def NWS Hurricanes
7/103 A Tharmanesan 26* A Goyal 25*  S Brotherson 3/15
Lugar Park ()