Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
First Grade 11 9 Feb 19
16 Feb 19
Burwood Briars
4/254(dec) A Arora 27  J Hansen 2/44 V Pal 2/72
def North West Sydney
157 A Ul-Haq 62  J Kovacic 6/30 A Vendrasco 2/50
and 94  
Rothwell Park 
Second Grade 11 9 Feb 19
16 Feb 19
North West Sydney
55  J Webb 3/14 S Tregeagle 3/16 C Andrews 2/11 M Roper 2/12
and 123 AG Smith 31 S Mahathevan 27  C Andrews 5/19 S Tregeagle 3/65
def by Burwood Briars
5/230(dec) M Booth 76 H Peters 40 AM Peters 29  
Bruce Purser Reserve (Kanebridge Oval) 
Tim Creer Cup B Division 19 17 Feb 19 Balmain South Sydney Eagles
5/181 L Venkataramanappa 56 P Somasundaram 42 I Alexander 31  
def North West Sydney
8/178  D KUMAR 2/19 R Gupta 2/20 P Dadlani 2/31
Alexandria Park 
Third Grade 11 9 Feb 19
16 Feb 19
Burwood Briars
125  C Pathiranage 3/31 J Hurst 2/18 R Singh 2/28 A Graham 2/29
and 6/94(dec) M Towells 27  
def North West Sydney
55  M Towells 3/4 A Mahajan 3/16 D Price 2/11 P Pannuti 2/21
and 92  A Mahajan 5/41 M Towells 2/14 AB Melnyk 2/14
Ron Routley Oval 
SportsWave Metropolitan Cup 14 9 Feb 19
16 Feb 19
Randwick Petersham Gold
174 P Patterson 53  AM Suters 3/26 M Campbell 3/40 J Dodd 2/9
def North West Sydney
55 P Dodd 26  A Bugti 6/19 J Wilson 3/24
and 6/103 A Dole 27  
Snape Oval (Main Oval) 
Fourth Grade 11 9 Feb 19
16 Feb 19
North West Sydney
87  H Fisher 5/21 W Studley 2/22 G Metcalfe 2/22
def by Burwood Briars
4/89 PE Fraser 38 T Stansfield 26  A Macic 2/13
Charles McLaughlin Reserve 
Frank Gray Shield 7 3 Feb 19 North West Sydney
125 T Hargreaves 62  S Tregeagle 5/28 D Reddy 2/18
def by Burwood Briars
200 T Moffitt 57 H Peters 44  T Hargreaves 3/23 J Hansen 3/37 AG Smith 2/39
Bruce Purser Reserve (Kanebridge Oval) 
Under 10 IDCA Cup 6 10 Feb 19 Canterbury
7/117(cc) J Mansoor 28  S Lamba 2/8 A Parikh 2/9
def NWS Hurricanes
51 (11 wickets)  A Siva 3/8 J Mansoor 2/0 L Bennell 2/2
Clemton Park (Oval 2) 
Under 15 IDCA GF 10 Feb 19 NWS Hurricanes
160 (11 wickets) L Carroll 47  B Eady 4/10 J Downs 2/16
def Manly Warringah
0/0(cc)  
Castlewood Oval 
Under 16 Andrew Blamey Cup 6 10 Feb 19 Newcastle
def NWS Hurricanes
Learmonth Park  
Under 11 Colin Cooper Cup 7 17 Feb 19 Blacktown
v NWS Hurricanes
Elara Oval 
Under 12 Alfred James Cup 8 17 Feb 19 NWS Hurricanes
3/57  
def Penrith
55 (11 wickets)  S Thadani 6/6 M Fleeting 2/6
Harold Read Park 
Under 13 IDCA 8 17 Feb 19 NWS Hurricanes Maroon
10/120(cc)  D Malik 3/20 BJ Lavin 2/14 A Jack 2/15
def Central Coast
101 L Smith 63*  C Sharma 5/11 C Madala 2/6
Castlewood Oval 
Under 13 IDCA 8 17 Feb 19 NWS Hurricanes Gold
v BYE
 
Under 14 Anthony Neale Cup 8 17 Feb 19 NWS Hurricanes
108 (11 wickets) V SHARMA 37  MW Adam 6/18 MK Wilson 2/15
def Sutherland
56 (11 wickets)  AM SOHAIL 5/5 V Jeyanthan 4/8
Roberta St Park 
Under 13 Western NSW Carnival 4 10 Jan 19 Lachlan
138 H Roscarel 59  C Madala 3/14 A Sujith 2/12
def North West Sydney Maroon
121 N Sivakumar 43  R DUNFORD 3/13 R Goodsell 3/23 L Smith 2/12
Glenroi Oval 
Under 13 Western NSW Carnival 4 10 Jan 19 North West Sydney Gold
110  
def by Dubbo
8/114 D Shepherd 43* C Ah See 29  R Rangineni 3/9
Kinross Wolaroi School (John Sharpe Oval) 
Under 15 Western NSW Carnival 4 17 Jan 19 North West Sydney
154 A Arunaharan 53 G Sarai 40*  K Camwell 3/28 B Jones 2/35
def by Penrith
7/234(cc) B Tebbutt 78 A Kells 43 C Potter-Jugovac 31 J Byrnes 27 B Jones 25*  D Dey 2/38 H Haider 2/56
Wade Park 
2019 Lismore Under 12 Carnival GF 11 Jan 19 Mid North Coast
7/138(cc) B Jordan 41* A Mavros 25  J Wood 2/10 H Abeni 2/24
def North West Sydney
8/115(cc)  A Mavros 2/18
Mortimer Oval- Rec 8 
Ron Arendts Memorial Shield GF 10 Jan 19 NWS Hurricanes
2/178(cc) A Tiwari 50* D Patel 50*  
def Newcastle Presidents
10/144 A Mills-Punshon 49 T Collins 36  A Hirani 2/10 R DUNCUM 2/19 D Patel 2/20
Waratah Park (Oval 5 - Synthetic) 
Graeme Malcolm Shield GF 24 Jan 19 Northern Inland
8/138 F Finlayson 35  V Jeyanthan 4/23 M Smith 2/13
def by NWS Hurricanes
10/177(cc) T Barton 68* LB Hawkes 36  S FRAZIER 3/5
National Park (Sportsground No. 5)